Nāc muzejā!

14 .oktobrī 1.–2., 2. un 3.d klases skolēni piedalījās Latvijas Nacionālā muzeja izglītības programmas „Nāc muzejā!” 2019./2020. mācību gada atklāšanas pasākumā mākslas muzejā „RĪGAS BIRŽA”. Pasākumā pulcējās skolēni un skolotājas no 16 Latvijas skolām.

Pasākuma ieskaņa noritēja jautros džambas /āfrikāņu bungas/ ritmos, sasveicinoties ar jaunajiem draugiem un kopīgi dejojot. Skolēnus rosināja pastāstīt, kas ir muzejs, ko var redzēt muzejā, kā arī aicināja doties kopīgā ceļojumā. Pēc ritmiskām aktivitātēm mūs uzcienāja ar gardu picu un sulu.

Kopīgais ceļojums turpinājās radošajās darbnīcās, kurās gatavojām maskas, bungas un dekorējām cepumus. Ikvienā darbnīcā skolēni darbojās ar prieku un aizrautību, tomēr vistīkamākā bija cepumu dekorēšanas darbnīca, kurā varēja gan izrotāt cepumu, gan apēst to, gan pamieloties ar cepumu dekoriem. Ceļojuma noslēgumā pulcējāmies zālē, lai pastāstītu par paveikto radošajās darbnīcās. Kopīgi priecājāmies par mums sagatavoto pārsteigumu – ritmiskām dejām uz burbuļplēvēm.

Pasākuma noslēgumā skolēni, skolotāji pateicās pasākuma organizētājiem džambas ritmos un tapa liela un skanoša kopbilde.

Skolotāja Ginta Giruca