Skolēni piedalās programmā “Nāc muzejā!”

Jau trešo gadu mūsu skolas 2. – 4. klašu skolēni piedalās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja iekļaujošās izglītības programmā “Nāc muzejā!”.

Otrdien, 16. janvārī, astoņi 2.-3. klašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā  mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāli “Arsenāls”, kur kopā ar Rīgas 22. vidusskolas skolēniem un LNMM izglītības un pasākumu kuratori Elīnu Bērziņu izstaigāja izstāžu zāles, apmeklēja skulptūru glabātuvi, radoši izpaudās praktiskajā nodarbībā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar daudzu autoru gleznām, grafiku, fotogrāfijam, skulptūram, dažādām animācijas un video instalācijām. Lielāko interesi izraisīja pagājušā gadsimta fotogrāfijas, kā arī mūsdienu mākslinieka Ērika Apaļā gleznas. Lielu pārsteigumu skolēniem sagādāja iepazīšanās ar īstu mākslinieci Andu Lāci, kura pastāstīja par savu darbu un parādīja savu izstādītu gleznu.

Praktiskajā nodarbībā skolēni mācījās strādāt ar krāsainām tušām pludināšanas tehnikā. Visi strādāja ļoti aizrautīgi. Elīna Bērziņa visus uzslavēja un parādīja skolēniem vēl vienu mākslas tehnikas veidu – novilkumu. Katrs pats uz savas gleznas varēja to izmēģināt. Tas prasīja spēku un precizitāti. Bet visiem sanāca ļoti skaisti. Paldies Elīnai Bērziņai par izzinošu un radošu tikšanos!

Nākamā nodarbība Mākslas muzejā “Rīgas biržā” notiks 2018.gada 20. februārī.

 Internāta skolotāja Larisa Zakrevska