Apiet apkārt Vaidavas ezeram? Varam!

Latvijas dabu iekrāso rudens. Pirmā rudens diena, 23. setembris, ir silta, saulaina. Mēs, 6. klases, dodamies izbaudīt šo jauko dienu. Esam apņēmušies apiet apkārt Vaidavas ezeram. Mūsu pārgājiena mērķis ir atbildīgas attieksmes veidošana pret Latvijas dabu unveselīga dzīves veida veicināšana.

Ar autobusu dodamies uz Rubeni. Tur sākas mūsu pārgājiens. Apskatām koka skulptūras „Mazā Anša” dārzā, papriecājamies par mīlīgām vāverītēm. Rubenē aizeja līdz bijušajai BMX trasei un Rubenes baznīcai. Tālāk mūsu ceļš ved pāri Rīgas šosejai uz Vaidavas pusi. Saulīte silda, ir pat karsti, mēs ejam pa ceļu, labajā pusē mirguļo ezers. Pirmā pietura – Pilskalna svētavots – ūdens tīrs, auksts un garšīgs. Apskatām alu pie svētavota, drosmīgākie ieiet pat alas iekšpusē. Ejot tālāk atrodam vēl vienu avotiņu-pašā ezera krastā. Ūdens arī sajā avotā tīrs,garšīgs un auksts. Abi avoti ietek ezerā, tad lūlk no kurienes ezeram ir tās aukstas straumītes, kuras var sajust vasarā peldoties. Ceļš ir interesants redzam skaisti iekoptas sētas, mēžu, tīrumus. Pa ceļam minam mīklas par dabu. Apskatām interesantu koku,kurš izskatās, ka ir iestādīts ar saknēm uz augšu – Zviedru priedi, par kuru skolotāja Indra Vītola  pastāsta teiku. Ceļam vijoties gar ezera krastu esam nonākuši Vaidavā. Pirmais mūs sagaida Vaidavas keramikas cehs, kuru apskatām no ārpuses un pārrunājam, ko tur ražo. Tālāk mēs dodamies apskatīt Vaidavas skolas, centru un pludmali. Pēc enerģiskas pastaigas protam novērtēt cik jauki ir apsēsties, paklusēt un pavērot mierīgo Vaidavas ezeru.

Esam atpūtušies, dodamies ceļā-atpakaļ uz Rubeni. Ceļš šoreiz nav pa mežu, tāpēc esam īpaši uzmanīgi. Ejam un vērojam novāktos tīrumus,krāsoties sākušās lapas. No mums pa labi spīd ezers ir interesanti redzēt pretējo krastu, vietas pa kurām gājām. Karsti, reizēm uznāk apnikums iet, bet nepadodamies. Padusmojamies, pasmejamies, bet ejam-esam paši apņēmušies-tas jāpaveic!

Kad saulīte iekrāsojusi debessmalu sārtu, esam sasnieguši Rubenes pieturu. Piekusuši,bet laimīgi un lepni-mēs to paveicām.Vērojot skaisto saulrietu, gaidot autobusu uz Valmieru, secinām, ka esam nostaigājuši 15 km. Esam lepni par sevi!

Internāta skolotāja Juta Krauja
24.09.2020.