Bērni dodas uz nodarbībām ar zirgiem

Lai veicinātu bērnu veselību, attīstību un labsajūtu, šajā mācību gadā Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas 3.grupas bērniem sadarbībā ar Zirgaudzētavu “Kocēni” ir rasta iespēja piedalīties nodarbībās ar zirgiem.
No malas nodarbība varētu šķist pavisam vienkārša – bērns ar skolotāju sēž zirga mugurā un kopā ar speciālistu desmit līdz piecpadsmit minūtes lēni soļo pa manēžu. Zirdziņam uz muguras ir uzklāts plāns matracītis ar rokturi. Tādējādi bērns izjūt zirga siltumu, kustības un var droši turēties.
Kur tad īsti slēpjas zirdziņa spēja palīdzēt bērnam? Izrādās – soļojot zirgs ar savu muguru, pleciem un krustiem veic trīsdimensionālas kustības, kas nozīmē, ka bērna ķermenis zirga mugurā kustas gan uz sāniem, gan uz augšu un leju, kā arī uz priekšu un aizmuguri. Zinātniski pierādīts, ka šādas kustības neveic neviens cits dzīvnieks. Zirga muguras kustības ir maksimāli pietuvinātas cilvēka dabiskajām kustībām un tempam staigājot. Ritmiskās atkārtotās kustības un zirga siltums normalizē bērna muskuļu tonusu. Sēdēšana zirga mugurā bērnus ne tikai ārstē, bet, pieskaroties, paglaudot un izjūtot zirdziņa siltumu, bērniem tiek sniegtas pozitīvas emocijas un prieks.
Zirdziņš izjūt bērnus, sniedzot to, kas viņam ir nepieciešams.
3. grupas skolotājas Sigita Geca un Mārīte Klapenkova, 24.09.2020.