Mans dzejolis Latvijai

Mums ticis viszilākais ezers
Un rudākais rudzu lauks.
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums,
Jo savu visskaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.

/L. Vāczemnieks/

Ar šo dzejoli 12. novembrī 5. – 12. klašu skolēniem sākās pasākums „Mans dzejolis Latvijai”. Pasākums notika gatavojoties Latvijas 101. dzimšanas dienai ar mērķi stiprināt patriotismu un piederību savai valstij. Pasākuma norise balstījās uz skolēnu izvēlētajiem dzejoļiem, to noformētajiem plakātiem un prezentāciju.

Gatavojoties pasākumam skolēniem bija iespēja iepazīties ar dzejoļiem, izvēlēties sev tīkamāko dzejoli, padomāt par Latvijas skaistumu. Lai dzejoļi būtu daudzveidigāki, klases iepriekš piedalījās izlozē, par kādu Latvijas  vērtību gatavot prezentāciju.

Pasākums norisinājās brīvā, sirsnīgā atmosfērā. Pirmie uzstājās 5. klases skolēni, viņi bija sagatavojuši dzejoli un plakātu par Zemgali, 5.d klase ar dzejoļa palīdzību pastāstīja par Latvijas krāšņumu četros gadalaikos. 6. klase bija sagatavojusi dzejoli par Latvijas brīvību, 6.d klases dzejolis vēstīja par Latvijas karogu. 7.klase bija izvēlējusies latviešu tautas dziesmas par Latvijas galvaspilsētu Rīgu, 7.d klase prezentēja lielāko Latvijas upi Daugavu. 8./8.c klase lasīja dzejoli par novadu pie jūras – Kurzemi. Par lielāko Latvijas novadu – Vidzemi dzejoli bija sagatavojusi 8./9.d klase.10. klase ar savu dzejoli vēstīja, cik svarīgi, ka katram ir savas dzimtās mājas. Latvijas novada – Latgales skaistumu un mežu bagātību savos dzejoļos cildināja 11. un 12. klases skolēni.

Pasākumam izskaņā secinājām, ka mums ir prieks, lepnums un laime dzīvot visskaistākajā zemē – Latvijā.

 

Pasākumu vadīja internāta skolotājas Juta Krauja un Sandra Grāvīte