Mākslas muzeja „Rīgas Birža” apmeklējums

20. februārī Mākslas muzejā “Rīgas Birža” notika LNMM iekļaujošās izglītības programmas “Nāc muzejā!” otrā nodarbība.
Nodarbības pirmajā daļā skolēni veidoja cilvēku seju skices. Bija iespēja radoši izpausties, iejusties mākslinieku darbā. No piedāvātajām sagatavēm izvēlēties acis, ausis, mutes, degunus un izveidot savu seju. Sanāca interesanti un skaisti. Rietumu mākslas izstāžu zālē skolēni varēja salīdzināt savus darbus ar mākslinieku darbiem, atrast seju, kas līdzīga pašu veidotajai. Nodarbības vadītāja Maija Mackus pastāstīja skolēniem, cik dažādos veidos mākslinieki atveido cilvēku tēlus. Skolēnu uzmanību piesaistīja Mihaila Bigaja darbs “Mīlot dabu”, Voiceha Fengora “Mēness” un citi.
Nodarbības otrajā daļā skolēni strādāja “Mazās skolas” telpās, kur veidoja maskas no papīra masas. Nodarbību vadīja Elizabete Šatrovska. Viņa pastāstīja par maskām un to dažādību, kādiem nolūkiem tās kalpoja. Skolēni aizrautīgi strādāja, gatavojot papīra masu, veidojot savas maskas.
Nodarbības noslēgumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Austrumu mākslas izstāžu zāli, kur skolēni varēja apskatīt īstu Ēģiptes mūmiju. Mūmija izraisīja skolēnos uztraukumu un daudz jautājumu. Patika bērniem arī austrumu apģērbi, ieroči, trauki.
Paldies skolēniem par ieinteresētību, radošu darbošanos, labu uzvedību!
Paldies nodarbības vadītājām par interesantām nodarbībām un ekskursiju!
Noslēguma nodarbība notiks 10. aprīlī Dekoratīvas makslas un dizaina muzejā.
Internāta skolotāja L. Zakrevska
21.02.2018.