Mājturības un tehnoloģiju metodiskās komisijas ekskursija

24.aprīlī ekskursijā devās mājturības un tehnoloģiju priekšmetu un vizuālās mākslas čaklākie 4. – 9. klašu skolēni, kurus izvirzīja skolotāji.
Skolēni apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kur iepazinās ar senām mēbelēm, traukiem un citiem priekšmetiem dažādos laikos ar daudzveidīgu dizainu. Apskatīja izvirzītos darbus „Latvijas dizaina 2018”gada balvai un arī varēja nobalsot.
Pēc tam vēl devāmies apskatīt Jūgenstila muzeju. Jau pa ceļam pievērsām skatus uz dažādām Rīgas namu fasādēm, kas liecina par jūgenstilu. Muzejā mūs laipni sagaidīja darbinieces ģērbušās tā laika apģērbos. Apskatījām 19. gadsimta stilā ierīkotu dzīvokli. Interesants bija viss, istabas, virtuve un citas telpas iekārtotas ar jūgenstila mēbelēm, traulkiem un citiem priekšmetiem. Skolēnu uzmanību piesaistīja digitālās ierīces, ar kurām varēja apskatīt tā laika raksturojumu. Noskatījāmies mazu filmiņu par Rīgas arhitektūru un tās dažādiem namiem jūgenstilā.
Pēc pusdienām apmeklējām Ieriķu dabas taku. Man un skolēniem likās, ka tā ir īpaša un viena no skaistākajām Latvijā, izbaudījām īstu dabas skaistumu. Apmierināti atgriezāmies skolā.
Mājturības un tehnoloģiju skolotāja Ruta Paegle