Mācību ekskursija uz zemnieku saimniecību ”Vildēni”

Skolas soma

Saulainā 17.oktobra rītā 3./5.e un 5./9.f  klases kopā ar savām skolotājām I.Duģeli un D.Sprinci devās mācību ekskursijā uz Burtnieku novada zemnieku saimniecību „Vildēni’’. Tur skolēni iepazinās ar mājdzīvniekiem – kazām, aitām, ponijiem, pīlēm, tītariem, zosīm, trušiem, vistām, kā arī ar retiem un eksotiskiem mājputniem. Aplūkoja dambriežus, baroja tos ar ozolzīlēm. Visvairāk bērniem patika lielā trušu saime. Prieku sagādāja trušu barošana. Visi ar interesi klausījās saimnieces stāstījumā par dzīvniekiem un uzdeva jautājumus.

Pozitīvu emociju pildīti un ieguvuši jaunas zināšanas, skolēni devās atpakaļ uz skolu. Bērni paplašinājuši savus priekšstatus par mājdzīvniekiem, mācēs tos labāk atpazīt un nosaukt, jo ir vērojuši tos viņu dabiskajā vidē – lauku sētā, kā arī zinās, kā pareizi izturēties pret dzīvniekiem.

Ekskursiju daļēji finansēja (ieejas biļetes) iniciatīva „Latvijas skolas soma”, kas ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību apjomīgākajiem projektiem. Šis projekts ir kā skolēniem sniegta dāvana Latvijas valsts simtgadē.

Speciālās izglītības skolotāja Dace Sprince
31.10.2018.