Lūk, tādi brīnumi Lieldienās!

Mežmalītē pie bērnudārza jau naski rosās Lieldienu zaķis. Šķiet, ka  gatavojas  Lieldienām. Viņš pamatīgi pārsteidzis bērnus, jo pagalmā  ierīkojis īstu “Lieldienu stadionu” ar pavasarīgām stafetēm. Kā tik tur nebija! Olu ripināšana, nešana, skriešana, mešana un lēkšana … viss, lai kārtīgi pamostos un  sagatavotos Lieldienām. Tad nu bērni rādīja savu kustību prieku!

Pēc kārtīgas iesildīšanās, nākošajā dienā  notika olu krāsošana. Bērni  lasīja dažādas lapiņas, sūniņas, meklēja miziņas un stiebriņus, dažādi apdarināja  un vārīja olas.  Pēc  pusdienas atpūtas bērni  priecājās par brīnumaini raibajām Lieldienu olām.  Cik tās bija raibas un tik mīļas pašu rokām krāsotas!  Te tik bija ko redzēt un dzirdēt, bērni stāstīja savu pieredzi, kā  rīkoties lai  sanāktu tik skaistas un  raibas olas.

Svētku pārsteigumi turpinājās – ceturtdien rīta agrumā bērnudārzā bija īstens “Lieldienu jampadracis”. Ieradās vesela zaķu ģimene, kas nu rādīja un stāstīja, kas notiek agrā pavasarī, kā jāgatavojas  Lieldienu svētkiem. Cerams, ka zaķu stāstītās gudrības noderēs arī bērniem. Pēc  izrādes un jautrām rotaļām, skanīgiem priekšnesumiem zaķi bērniem uzdāvināja “brīnumbrilles”,  caur kurām lūkojoties,  Lieldienas var redzēt vēl krāsainākas. Zaķi cienāja bērnus   ar “Zaķu vitamīniem”, lai nevienam nepieķeras pavasara nogurums. Pārsteigumi  turpinājās – birztaliņā pie bērnudārza paši vērīgākie ieraudzīja īstu trusi, kas arī ir čakls palīgs Lieldienu zaķiem.

Svētku pasākumam zāle bija izrotāta gan ar Lieldienu rotājumiem – gan Lieldienu zaķu portretiem, gan pavasarīgiem bērza zariem, kuros salekuši 100 krāsaini zaķēni. Šos rotājumus – zaķēnus uztamborēja skolotājas palīdze Inguna Lotiņa kā vēltījumu Latvijas simtgadei.

Lūk, tā Lieldienas tiek gaidītas Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centra pirmsskolas grupās!!

Visiem novēlam visiem Priecīgas, skanīgas, krāsainas un saulainas Lieldienas!

Bildes no pasākuma aplūkojamas galerijā!