Līgo svētki pirmsskolā

Klāt vasaras saulgrieži, kad ir iespēja izjust dabas burvību un izzināt senču tradīcijas. 19. jūnija priekšpusdienā Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas mazie un lielie pulcējās pļaviņā pie izglītības iestādes, lai kopā priecātos un ieskandinātu Līgo svētkus.

Gatavojoties svinībām, bērni savus vērojumus dabā atspoguļoja zīmējumos, kuri līdz ar jāņu zālēm, meijām un ozolu zariem rotāja norises vietu. Līgo svētku ieskandināšanas pasākuma laikā, bērni kopā ar skolotāju Agritu izzināja jāņu zāļu daudzveidību – tradicionāli zāļu pušķī liekam margrietiņas, rudzupuķes, balto un sarkano āboliņu, madaras un dažādas smilgas.

Bērniem bija iespēja iepazīt un aplūkot arī mazāk zināmas jāņu zāles – nārbuļus, debestiņas, vībotnes un citus augus. Mūzikas skolotājas Daigas vadībā līgotāji gāja rotaļās. Pie svinētājiem jautri padejot ieradās arī jāņtārpiņš (skolotāja Ilga).

Svētku noformējumā bija uzzīmēts viens no Līgo svētku simboliem – uzziedējusi paparde, pie kuras ikvienam bija iespēja nofotografēties.

Protams, kā jau svētkos, neizpalika arī cienāšanās ar tradicionāliem Līgo gardumiem – jāņu sieru un kvasu.

Skolotāja Agrita Rika, 19.06.2020.