Latvijas skolas soma – rudens ekskursija

Skolas soma

5.-12. klašu skolēni 11. septembrī devās rudens ekskursijā. Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni apmeklēja Latvijas etnogrāfiskā muzeja muzejpedagoģijas nodarbības un Pūres šokolādes muzeju.

5.-6. klašu skolēni darbojās programmā “Ganu spēles.” Skolēniem bija iespēja iepazīties ar agrāko laiku lauku bērnu spēlēm, rotaļām, kā arī caur individuālām spēlēm un komandu atrakcijām izzināt par saturīgām laika pavadīšanas iespējām brīvā dabā.

7.-12. klašu skolēni darbojās Latvijas 100 gadei veltītā tematiski interaktīvā programmā “Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes.” Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar 1920. gada Agrārās reformas būtību. Līdzi darbojoties, skolēni iepazina seno laiku veļas mazgāšanas rīkus un iekārtas, apguva prasmi mazgāt veļu kā sendienās, darbojās pie podnieka, izgatavojot māla svilpaunieku. Ciemojās pie kokamatnieka un audējas.

Tālāk skolēni devās uz Pūri. Pūrē skolēni gar Amatas upes krastu izstaigāja Šokolādes taku un viesojās Pūres šokolādes muzejā. Skolēni lekcijas laikā iepazinās ar šokolādes tapšanas ceļu ( no kakao koka līdz šokolādei) un tradīcijām. Izstādes laikā guva priekšstatu par Latvijas šokolādes trifeļu ražotājam SIA “*Pure Chocolate*” dažādo sortimentu. Radošajā darbnīcā skolēni izmēģināja roku šokolādes kārumu tapšanas procesā, kā arī ieguva zināšanas, kuras lietderīgi var izmantot savā ikdienas dzīvē.

5.-12. klašu internāta skolotāju MK vadītāja B. Šēnberga
14.09.2018.