Latvijas simtgadei veltīta ekskursija uz Rīgu

Skolas soma

Šā gada rudens ekskursija 11. septembrī 1. – 4. klašu skolēniem tika veltīta Latvijas dzimšanas dienai. Skolēni brauca uz Rīgu, lai apskatītu Latvijas valsts nozīmīgākos objektus – Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rīgas Memoriālo kompleksu “Brāļu kapi” un Latvijas Nacionālo zooloģisko dārzu. Bibliotēkā skolēniem bija iespēja apskatīt un iepazīties ar Eiropā lielāko grāmatu plauktu, pabūt Ziedoņa zālē, apmeklēt Bērnu lasītavu, uzbraukt jumta korē un aplūkot Rīgu no 62 metru augstuma.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējām Nācionālo vēstures muzeju, kur skolēni iepazinās ar Latvijas dibināšanas vēsturi muzejpedogoģijas nodarbībā “Mana Latvija”. Skolēni uzzināja par Latvijas brīvības cīnītājiem, pirmajiem valsts prezidentiem, aplūkoja vecās Latvijas kartes, fotogrāfijas, iepazinās un varēja paturēt rokās valsts ordeņus: Lāčplēša ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni un Viestura ordeni.

Rīgas Brāļu kapos skolēni aplūkoja Kārļa Zāles veidotas skulptūru grupas, mūžīgo uguni, klausijās īsu stāstījumu par Brāļu kapu vēsturi un nozīmi. Apmeklējuma beigās skolēni aizdedzināja svecītes, godinot kritušos karavīrus.

Ekskursijas beigās visi kopā apmeklējam zooloģisko dārzu, kas ļoti patika bērniem.

1.– 4. klašu internāta skolotāju MK
14.09.2018.