Labie darbi iedvesmo

Labo darbu nedēļas ietvaros tradicionāli jādara kaut kas labs citiem. Taču vienmēr iznāk tā, ka, darot labu kādam, gūsti prieku un gandarījumu sev.

Tā kā Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 1 –1., 1.–2., 2., 3., 4. klašu skolēniem labi padodas melodeklamācija un tautiskās dejas, tika nolemts 18. oktobrī atkārtoti apciemot Latvijas Nedzirdīgo savienības Valmieras biedrību un uzstāties ar priekšnesumiem. Taču tik vienkārši tas nebija vis, jo arī biedrības dalībnieki bija sagatavojuši pārsteigumus – prezentācijā varējām redzēt fotogrāfijas no skolēnu vecvectēvu laikiem skolā, brīnīties par zēnu frizūrām un meiteņu baltajām kurpēm tajos laikos, apspriest zāles iekārtojumu un toreizējos sienu gleznojumus, klausīties stāstīto par jauniešu komandu sasniegumiem sportā, īpaši basketbolā, un drebināties, iedomājoties, ka toreiz internātā nebija siltā ūdens un skolēnu mazgāšanās bija īsa jo īsa un ātra jo ātra!

Apmaiņā pret interesanto un izzinošo stāstījumu bērni dejoja un nodemonstrēja daudzveidīgu apgūto repertuāru (redzējām pat vienu deju, kurā uzstājās tikai zēni!)  un, protams, beigās visus aizkustināja emocionāli sirsnīgais melodeklamācijas priekšnesums “ Mana sirds ir tavas mājas”. Skolotājas parādīja iepriekšējos gados skolēnu uzņemtās asprātīgās īsfilmiņas par ceļu uz skolu, jauniešu uzstāšanos Rīgā  un ikdienas dzīvi skolā šobrīd.

Un, protams, dienas noslēgumā kopīga mielošanās ar svētku kliņģeri un biedrības sarūpētajiem našķiem, rotaļas un spēles biedrības viesmīlīgā nama pagalmā un ceļš atpakaļ uz skolu pa krāšņām rudens lapām rotātiem ceļiem un celiņiem.

Cik labi, ka ir tāda Labo darbu nedēļa! Tā ir brīnišķīga iespēja satikties un dalīties priekā, smaidīt un iepriecināt citus, uzzināt ko jaunu un nodemonstrēt savas prasmes. Un tā viena gaiša tikšanās vedīs atkal pie nākamās…

Paldies skolotājām un LNS Valmieras biedrībai!

Direktores vietniece Daiga Ramata
22.10.2018.