Karjeras spēle „Kā kļūt par profesionāli!”

Karjeras nedēļas ietvaros no 26. – 28.oktobrim Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 3., 4., 5. un 6. klašu skolēni aktīvi piedalījās spēles „Kā kļūt par profesionāli!” aprobācijā jeb izmēģināšanā. Spēle ir paredzēta skolēniem, lai labāk izzinātu sevi un iepazītu profesijas. Spēle izstrādāta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Tā ir pieejama elektroniskajā vidē.

Kopumā visi 3. – 6.klašu skolēni ar prieku un interesi iesaistījās karjeras spēlē, gūstot pozitīvas emocijas procesā. Skolēniem īpaši patika, ka spēles laikā var virtuāli pajautāt dažādus jautājumus izvēlētas profesijas pārstāvjiem un saņemt atbildes, kā arī var iepazīt sev vēl nezināmas, jaunas profesijas, piemēram, tādas kā farmaceits, kinologs, blogeris, mākleris u.c.

Pedagogi atzina, ka šīs spēle ir labs papildus instruments, lai iegūtu informāciju par dažādām profesijām.

Šobrīd gan vēl notiek spēles izstrādes process un tehniskās puses pilnveide. Taču tuvākā laikā karjeras izglītības spēles mobilo versiju saņems visi 3.-6.klašu skolēni. To varēs spēlēt individuāli savā datorā vai telefonā.

Paldies par sadarbību visiem 3.-6.klašu skolēniem, audzinātājām un surdotulkam Ingai.

Bildes var aplūkot galerijā

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone