Ko es zinu par karjeru un darba tirgu?

Trešdien, 30.septembrī Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā notika karjeras atbalsta grupas nodarbība 12. klases skolēniem.

Topošie absolventi individuāli aktīvi piedalījās intelektuālajā spēlē „Ko es zinu par karjeru un darba tirgu”. Spēles laikā skolēni, izmantojot savas iepriekšējās zināšanas un uzkrāto dzīves pieredzi, atbildēja uz dažādiem ar tēmu saistītiem jautājumiem, kas lika padomāt, lai izvēlētos pareizo atbildi.

Nodarbība motivēja jauniešus konkretizēt savu personisko karjeras mērķu izvirzīšanu un vadīšanu, balstoties uz izpratni par darba pasauli, tās saikni ar izglītību, kā arī veicināja skaidrāk apzināties savas reālās karjeras izvēles iespējas un veidošanas virzienus.

Intelektuālās spēles noslēgumā skolēni ieguva gandrīz līdzvērtīgu punktu skaitu, bet tomēr ar nelielu pārākumu uzvarēja Ralfs.

Kopumā visi 12.klases skolēni ar interesi piedalījās nodarbībā un apliecināja izpratni par mainīgo darba pasauli, iespējamiem karjeras virzieniem un pašvadītu mācību procesu mērķu sasniegšanā.

Pasākums notika ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

Vairāk bilžu no pasākuma šeit.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone