Iepazīstam Valmieru

Gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, 6. grupas bērni 8. novembrī devās labāk iepazīt savu dzimto pilsētu -Valmieru, tās nozīmīgākās vietas. Šoreiz izvēlējāmies Valmieras estrādi.
Ceļā devāmies ar sabiedrisko transportu, tā praktiski apgūstot pieklājīgas uzvedības normas. Mūsu izvēlētais maršruts veda gar J.Daliņa stadionu, piestājot pie soļotājam veltītā pieminekļa. Tālāk devāmies gar Stāvo krastu sajūtu taku, kas bērniem, kuri reiz tur bijuši, raisīja jaukas vasaras atmiņas. Pārējiem – interesi par šo vietu. Ejot gar Dīvala kapiem, bērni uzzināja, ka šādu vietu tuvumā ļaudis pieklusina sarunas. Tā izrādot cieņu tiem, kuri te atdusas.
Estrādē iemēģinājām skatītāju sēdvietas, izvēloties sev tīkamo rindu un vietu, kā arī mākslinieku lomas – dziedot uz skatuves. Noskaidrojām, ka te cilvēki gan dzied, gan dejo, rīko svētkus, koncertus un balles. Atpakaļceļā redzējām aizvadītās vētras nolauztos kokus, bet pie Valmieras Mūzikas skolas piestājām, lai izdomātu – kādu mūzikas instrumentu mēs katrs gribētu spēlēt, ja mācītos šajā skolā.