Ēnu diena

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Arī Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs līdz šim ik gadu ir piedalījies Ēnu dienas pasākumos, rosinot jauniešus ēnot kādu no profesijām (piemēram, autobusa šoferi). Šogad esam spēruši soli tālāk – esam pieteikušies kā Ēnu devēji. Tas nozīmē, ka citu skolu jaunieši var apmeklēt mūsu skolu un pirmsskolu, lai ēnotu psihologu, audiologopēdu, skolotāju logopēdu, pirmsskolas izglītības skolotāju. Pieteikšanās portālā https://enudiena.lv/.