Ekskursija uz Dzelzceļa muzeju

13. novembrī 6./9.f, 3./5.g un 3./7.e klašu skolēni kopā ar skolotājām I.Duģeli un D.Sprinci devās mācību ekskursijā uz Rīgas Dzelzceļa Vēstures muzeju Rīgā.  Muzejs ir moderns ar mūsdienīgām interaktīvām ekspozīcijām. Iepazīstoties ar tām, uzzinājām daudz ko jaunu un interesantu par dzelzceļa pirmsākumu Latvijā, dzelzceļnieku profesijām, stacijas iekārtojumu, tās darbību sendienās un mūsdienās. Gide stāstīja, kā uzvesties uz dzelzceļa perona, sliežu tuvumā, kā šķērsot sliedes, neapdraudot savu un citu drošību.

Bērniem vislabāk patika lokomotīvju depo, kur varēja iekāpt mazbānīša vagonā, iejusties pasažieru lomā, klausoties stāstus par šaursliežu mazbānīšu svarīgo nozīmi Latvijas transportā vēl nesenā pagātnē un to, kā laika gaitā attīstījās lokomotīves. Muzeja lepnums ir 3.klases pasažieru vagons, kas būvēts Rīgā 20.gadsimta divdesmitajos gados. Tajā laikā daudzās lauku mājās vēl nebija elektrība, bet šajā vagonā bija gan elektrība, gan centrālapkure. Vēl bērniem ļoti patika dzelzceļa maketi ar stacijām, sliežu ceļiem un kustīgiem vilcieniem, dažādi lielie stacijas pulksteņi un senlaicīga biļešu kompostrēšanas ierīce. Ar lielu interesi visi aplūkojām meistara A.Straumes miniatūro ēku izstādi “Alfrēda namiņi”. Atceļā apbrīnojām A.Bikšes skulptūru “Divi Raiņi” pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un devāmies pastaigā pa Vecrīgu, vērojot kā Rīga ir saposta Latvijas valsts dzimšanas dienai.

Dzelzceļa muzeja apmeklējums sniedza daudz pozitīvu emociju, izbaudījām dzelzceļa brīnišķīgo vidi. Daudzviet eksponātus varēja izmēģināt praktiski, tādējādi gūstot jaunu pieredzi. Paldies Alises mammai par atsaucību, piedaloties ekskursijā!

Vairāk bilžu var aplūkot galerijā.

Dace Sprince