Darbnīcas par bērna uzvedību

Sestdien, 16. februārī plkst. 11:00 – 14:00 Valmieras sākumskolā (Leona Paegles ielā 40A) notiks darbnīca “Kā bērnam pašam mācīt risināt problēmas?”. Darbnīca paredzēta ikvienam, kurš aprūpē, audzina vai strādā ar bērniem (skolotājiem, vecākiem u.c.). Dalība pasākumā ir bez maksas.

Īsumā – ikdienā bērni saskaras ar daudzām problēmām un izaicinājumiem (reizēm gan pieaugušie kļūdaini mēģina viņus pārliecināt, ka tās nemaz nav problēmas), tomēr nepareizi risinātas problēmas nereti kļūst par uzvedības izaicinājumiem. Kā arī ir bērni, kuri risina problēmas tādos veidos, kas izraisa jaunas problēmas. Turklāt daudzi bērni prot lieliski uzvesties, bet viņi vienkārši nespēj novērtēt precīzi problēmas apjomu, un attiecīgi uz mazām ķibelēm reaģē eksplozīvi vai arī gluži otrādāk – nozīmīgās situācijās reaģē pārāk mierīgi.

Apskatīsim šādas tēmas:

Kā kopīgi saprast, kas ir problēma? Kā novērtēt problēmas lielumu un izvēlēties reakcijas spēku? Kā mācīties paredzēt problēmas? Kā mācīties attīstīt dažādus risinājumus vienai problēmai un izvērtēt tos? Kā kopīgi mācīties pieņemt izsvērtus lēmumu? Kā veicināt bērna patstāvību dažādos vecumposmos? Un citas saistītas tēmas, kā arī, protams, jūsu jautājumi un jūsu piemēri.

Pieteikšanās: http://www.uzvediba.lv/darbnicas/

Informatīvais materiāls (pasākuma prezentācija):

Kā_palīdzēt_bērnam_risināt_problēmas.pdf