Cēsu zinātniskā centra Zinoo apmeklējums

29. oktobrī 7., 8., 11., 12. klases skolēni apmeklēja Cēsu zinātnisko centru Zinoo.

Skolēni:

  • iepazinās  ar zāles ekspozīciju,
  • piedalījās erudīcijas spēlē un nodarbībā „Kosmiskā ola” – gatavoja kosmisko zondi  jeb mājiņu olai.

Bija auksts rīts. Visi bijām manāmi satraukušies, kas mūs sagaida? Apliecības savāktas, naudiņa kabatā – Aidā! Brauciens noritēja jauki, kaut arī šoferītis dusmojās, ka tik daudz biļešu ir jāizprintē.

Pirmais iespaids – ļoti jauka gide! Iepazināmies ar lietām, kas saistītas ar ķīmiju, fiziku, mehāniku, gaismu, mūziku ,kosmosu. Tālāk sekoja erudīcijas spēle. Visus mūs sadalīja komandās. Katrai komandai bija jāizvēlas savs nosaukums. Tika piedāvāti 20 jautājumi par 4  tēmām : ģeogrāfija, cilvēki, kosmoss, mikroattēli.

Jautājumu grūtības pakāpi komandas varēja izvēlēties. Par vieglāku jautājumu varēja saņemt 5 punktus, par grūtāku 10 vai15 punktus. Komandas krāja punktus, lai varētu iepirkties kosmiskajā veikaliņā. Iepriecināja skolēnu zināšanas ģeogrāfijā. Erudīciju parādīja Dace Viļuma no 8.klases un Ralfs Liepiņš no 11.klases. Paldies ģeogrāfijas skolotājai Baibai Sedlovai. Labi noderēja arī intuīcija – spēja uzminēt.

Tālāk grupām tika dots 20minūšu laiks, lai pagatavotu maksimāli drošu mājiņu oliņai, lai, krītot no otrā stāva, tā nesaplīstu. Dizains nebija noteicošais. Galvenais, lai būtu mīksta nosēšanās. Jautrākais piedzīvojums bija pats olas lidojums. Pēc nosēšanās 30 sekunžu laikā oliņa jeb mazais kosmonauts bija jāatbrīvo no kosmiskās zondes. Veiksmīgs izrādījās tikai vienas komandas – Madaras, Lauras, Ralfa un Raivja – zondes lidojums un mīkstais kritiens. Oliņa nesaplīsa un kosmonauts laikā tika atbrīvots.

Pasākums izdevās! Atziņa – biežāk ikdienā jāizmanto šādas mācību metodes!

Paldies par atsaucību skolas vadībai, Ingai Upesjurei, Andrim Caunem, Aigai Legzdiņai, Gunitai Gumbrei!

Skolotāja Ilona Berkolde