Atzīmējam Pasaules Nedzirdīgo dienu

Jau vairākus gadus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs organizē latviešu zīmju valodas apguves kursus. Šogad kursos mācās visdažādāko profesiju pārstāvji – pedagogi, ārsti, dažādu pašvaldības iestāžu darbinieki, arī cilvēku ar dzirdes traucējumiem ģimenes locekļi. Dalībnieki ierodas no dažādām Latvijas vietām, pat no Madonas un Rīgas.

Šogad kursu ietvaros 25.septembrī  nosvinējām arī Pasaules Nedzirdīgo dienu. Pie mums viesojās Latvijas Nedzirdīgo savienības Valmieras reģionālās biedrības priekšsēdētāja Dace Lāce. Klausījāmies viņas aizrautīgajā stāstījumā par biedrības vēsturi, zīmju valodas attīstību Latvijā, dažādiem interesantiem gadījumiem biedrības dzīvē. Un tas vēl nebija viss! Daces Lāces vadībā apguvām arī tēmu “Ģimene”. Secinājums ir viens – Dace Lāce ir lieliska skolotāja! Kursanti piemetina – arī viņas meita Līga Lāce, šo kursu vadītāja, ir ļoti kompetenta, zinoša un atvērta.

Un, kā jau svētkos pieklājas, arī kopīga tortes ēšana (uz tortes dažādi skaņu simboli, īpaši piedomājot, lai tā simbolizētu dažādas pasaulē dzirdamās skaņas) un fotografēšanās.

Daiga Ramata,

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra

direktores vietniece