Angļu valodas kursi profesionāļiem Maltā

Aija Liberte, angļu valodas skolotāja

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra angļu valodas skolotāja Aija Liberte no 1.- 8.decembrim piedalījās skolotāju tālākizglītības angļu valodas kursos Maltā.

Erasmus + programmas ietvaros tika piešķirts finansējums mācību mobilitātes īstenošanai.

Man bija iespēja apmeklēt angļu valodas apmācības kopā ar īstiem angļu valodas profesionāļiem. Tie bija kursu pasniedzēji ICTQ skolā Maltas piekrastes rajonā Melliehā.

Tā bija vērtīga pieredze man pašai, bija daudz jārunā, jāmācās atrast dažādas interesantas vietas un saplānot pēcpusdienas apskates vietas salā.

Taču pēcpusdienā varēju apskatīt salu, kas atrodas Vidusjūrā, Itālijas dienvidos. Tur joprojām bija pavasarīgs siltums, ap +20 grādiem!

Kāds bija mans pārsteigums, kad uzzināju, ka visa Maltas sala ir tikpat liela kā Rīgas pilsēta! Rīga ir 307 kvadrātkilometri, bet Malta 316 kvadrātkilometri liela (vai maza?).

Te man ļoti noderēja mobilā aplikācija Meep, ko lejuplādēju telefonā un katru vakaru sastādīju plānu nākošajai dienai- ar kādu sabiedrisko transportu (autobusu, prāmi) nokļūt līdz manis izvēlētajai baznīcai galvaspilsētā Valletā vai veclaicīgajai pilsētai Mdinai, kā nokļūt Gozo salā, utt..

Bija daudz uztraukumu un neziņas, īpaši tajās situācijās, kad pati iepazinu Maltas sabiedriskā transporta sistēmu! Tā ir savādāka kā pie mums: satiksme brauc pa ceļa kreiso pusi kā Lielbritānijā. Vairākas reizes gaidīju savu izvēlēto autobusu, pēc manām domām, pareizajā ceļa pusē, bet izrādās, ka nē…..

Novēlu arī jums reiz nokļūt šādos angļu valodas kursos- uzlabot savas valodas zināšanas un arī apceļot brīnišķīgas vietas un pasaulslavenas baznīcas!