Ābolu pēcpusdiena

22. janvārī 5.-9. klašu skolēni piedalījās pasākumā „Ābolu pēcpusdiena”.

Šajā laikā skolēni darbojās 9 darbnīcās – Gudrais ābols, Zini vai mini! , Kurš garšīgāks?, Kļūsti dzejnieks, Garākā miza, Ticējumi par āboliem, Mans ābols – visgaršīgākais un skaistākais!, Izzini mani!, Mūsu klases recepte.

Darbnīcās skolēni izdales materiālos meklēja informāciju par ābolu izcelsmes vietu, ābeļu šķirnēm, ābolu ražas novākšanas laikiem, minēja krustvārdu mīklu par āboliem, degustēja 5 ābolu šķirnes, sacerēja dzejoli par āboliem, mizoja ābolu un centās nomizot garāko mizu, iepazinās ar ticējumiem par ābelēm  un āboliem, krāsoja un rotāja savu ābolu, meklēja katras klases gardāko recepti un to noformēja, veica pētījumu par sēkliņu skaitu katrā ābolā. Pētījumā skolēniem jāatrod atbilde uz 2 jautājumiem. Cik sēkliņu ir ābolā?  Vai visos ābolos ir vienāds sēkliņu skaits? Sākumā skolēni prognozēja atbildes, tad izpētīja ābolu un konstatēja faktus.

Pēc pasākuma skolēni pulcējās kopā un kopīgi pārrunāja paveikto. Tika apbalvoti skolēni, kuriem izdevās nomizot garāko mizu. Tā bija Anna no 7.klases kuras mizas garums bija 82 cm.

Par garšīgāko ābolu tika atzīta šķirne Ničera – zemeņu.

Skolēniem pasākums patika!

Internāta skolotāja Baiba Šēnberga