2. klases ekskursija

23.septembrī 2.klases skolēni kopā ar skolotājām Gintu Girucu un Sintiju Lapsu devās ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Ekskursijas sākums bija emocijām bagāts, jo ceļā uz muzeju braucām gan ar vilcienu, gan autobusu.

Dzelzceļa muzejā ikviens ar interesi vēroja un iepazina dažāda veida un vecuma lokomotīves, vagonus un citu dzelzceļa tehniku. Uz brīdi pat kļuvām par tvaika lokomotīves mašīnistu. Mūs parsteidza muzeja hallē izvietotais dzelzceļa makets, kurā pa sliežu ceļiem vilcieni traucās pāri tiltiem, pārbrauktuvēm, steidzoties garām miniatūrām stacijas un dabas ainavu maketiem. No vilcienu pasaules nokļuvām mākslas telpā, apskatot muzejā ierīkoto Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla izstādi „Mākslas gaismas un ēnas spēles”. Izstādē vērojām dažādu mākslinieku radītu gaismas un ēnas saspēli daudzveidīgos mākslas objektos: skulptūrās, papīra un metāla mākslas darbos, gaismas objektos, gleznās, ziedu dizaina objektos. Radījām arī savu mazo mākslas darbu,  nofotografējot savu ēnu. Noslēgumā devāmies pastaigā pa improvizētu peronu, kurā viens otram blakus bija nostājušās cita par citu varenākas lokomotīves un vagoni.

Interesants un izzinošs bija mūsu ekskursijas turpinājums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Nokļuvām tik lielā grāmatu pasaulē, kurā varējām ne tikai redzēt grāmatas, bet arī daudz citas interesantas lietas.

Ekskursijas noslēgumā devāmies mazā pastaigā pa Vecrīgu. Ieturot gardas pudienas „McDonalds”, un mazliet saguruši, bet pozitīvām emocijām piepildīti, atgriezāmies Valmierā.

Internāta skolotāja Ginta Giruca