100 rudzu maizes Latvijas simtgadei

Rupjmaize kā kulinārais mantojums. Hanzas Maiznīcas aizsāk šo gadu ar īpašu Rudzu maizes programmu (nevis rudzu audzēšanas programmu), kuras mērķis ir stiprināt rudzu maizes ēšanas tradīcijas Latvijā.

Latvijas simbols gadsimtu gadsimtiem ir rudzi un no tiem ceptā rudzu maize. Diemžēl pēdējo divdesmit gadu laikā tās audzēšanas popularitāte ir strauji mazinājusies. Hanzas Maiznīcas šo gadu velta rudzu maizei un aizsāk diskusiju sabiedrībā par tās vērtīgumu mūsu un valsts dzīvē un kā saglabāt šīs ēšanas tradīcijas nākamajām paaudzēm.

Aicinām visus pievienoties iniciatīvai «100 rudzu maizes šķēles Latvijas simtgadei»! Ēdīsim rudzu maizi kopā, saglabāsim mūsu Latvijas dārgumu – rudzu maizi! Tu vari palīdzēt kopā ar savu klasi parakstot īpašu manifestu, un līdz Latvijas 100 dzimšanas dienai katru dienu apēst vienu rudzu maizes šķēli un kopā ar klasi – vismaz 100 šķēles.

Ienāc www.100rudzumaizes.lv/skolas/ un kopā ar klasi apņemies apēst 100 rudzu maizes šķēles līdz Latvijas dzimšanas dienai, parakstot manifestu. Saitā ir pieejama arī prezentācija par maizi, no kuras var iemācīties par rudzu maizes veselīgumu.

Iniciators Hanzas Maiznīca